چگونه می‌توان کارت سبز دریافت کرد؟

ممکن است شما واجد شرایط دریافت کارت سبز (GC) به یکی یا چندین روش زیر باشید:

کارت سبز

وبسایت ما شامل ده‌ها مقاله و ویدئوها است که توضیح می‌دهند چگونه می‌توانید برای اقامت دائم در ایالات متحده و چگونگی روند این فرایند واجد شرایط شوید.

هر سال، بیش از 1 میلیون نفر کارت سبز برای زندگی در ایالات متحده دریافت می‌کنند. برای مهاجران بر اساس خانواده، سهم سالانه 226,000 نفر است. برای مهاجران بر اساس اشتغال، این عدد 140,000 و برای قرعه‌کشی ویزا 55,000 است. به دلیل این سهم سالانه و محدودیت 7 درصد برای هر کشور، بیش از 4 میلیون نفر در حال حاضر در صف انتظار برای دریافت کارت سبز هستند.

زمانی که تاریخ اولویت شما برای دریافت کارت سبز فعلی می‌شود، راهنمای پیش‌بینی بولتن ویزا ما را ببینید.

با این حال،بهایی برای خویشاوندان نزدیک از شهروندان آمریکا (همسران، والدین و فرزندان) تعیین نشده است.

دریافت اقامت دائم به شما امکان می‌دهد تا تا پایان عمر در ایالات متحده زندگی و کار کنید، به شرطی که با ترک اقامت خود با سفر بیش از حد مجاز به خارج از آمریکا یا انجام رفتاری که شما را مورد تبعیض مجدد قرار می‌دهد، اقامت خود را ترک نکنید. بعد از گذشت تعدادی سال از دریافت اقامت دائم، می‌توانید برای شهروندی طبیعی درخواست دهید و شهروند آمریکا شوید.

با عضویت در خبرنامه رایگان ایمیل ما، می‌توانید با آخرین قوانین و رویه‌های مهاجرتی به‌روز شوید.

تنظیم وضعیت

بیشتر افرادی که در ایالات متحده اقامت دارند، امکان تنظیم وضعیت خود را به اقامت دائم بدون ترک کشور نیز دارند. با این حال، اگر تاکنون وضعیت قانونی مهاجرتی خود را نقض کرده‌اید، ممکن است فقط در صورتی امکان تنظیم وضعیت را داشته باشید که: (1) “خویشاوند نزدیک” یک شهروند آمریکا باشید (پدر، همسر یا فرزند)؛ (2) مستحق مزایای ماده 245(i) قانون باشید و جریمه مناسبی را پرداخت کنید؛ (3) طبق ماده 245(k) قانون به عنوان مهاجر بر اساس اشتغال واجد شرایط باشید؛ یا (4) طبق ماده 209 به عنوان پناهنده یا پناهجو مهاجرتی واجد شرایط باشید.

 

Client Reviews

چگونه می‌توان کارت سبز دریافت کرد؟ 1

مشاور حقوقی در امور مهاجرت

“آقای شوسترمن و دفتر حقوقی او خانواده من را با موفقیت نمایندگی کرده‌اند. وی نه تنها در امور حقوقی مهاجرت یک مشاور حقوقی حرفه‌ای است، بلکه به خصوص یک انسان استثنایی است زیرا با موکلین خود همدردی می‌کند و اهمیتی می‌دهد که عدالت انجام شود.”

- ماریا داوری ناپ، شیکاگو، ایلینوی
Read More Reviews

Zoom Consultations Available!

پردازش قراردادی

پیوندهای موجود در این صفحه فرآیند دریافت ویزای مهاجرتی در خارج از کشور را توصیف می‌کنند، در صورتی که در یک کشور خارجی اقامت داشته باشید یا نمی‌خواهید وضعیت را در ایالات متحده تنظیم کنید. با این حال، در صورت عدم وجود امکان تنظیم وضعیت به اقامت دائم در ایالات متحده، حتماً قبل از تصمیم‌گیری درباره دریافت ویزای مهاجرتی در خارج از کشور، بخش مربوط به محرومیت و مجوزها برای حضور غیرقانونی را با دقت مطالعه کنید.

******************************************************************************
این صفحه با استفاده از هوش مصنوعی، به‌ویژه Chat GPT 4، نسخه انگلیسی اصلی این صفحه را در سال ۲۰۲۳ به این زبان ترجمه کرده است. ما نمی‌دانیم آیا این ترجمه به‌طور کامل دقیق است یا خیر. همچنین، این صفحه ممکن است به‌طور کامل به‌روز نباشد. به خوانندگان خود توصیه می‌کنیم که به این صفحه به عنوان مشاوره حقوقی اعتماد نکنند، بلکه به عنوان اطلاعات پیش‌زمینه درباره سیستم مهاجرتی آمریکا استفاده کن

FREE NEWSLETTER
Immigration Updates
We promise not to spam you. Unsubscribe at any time.
Invalid email address

Decades of Immigration Experience Working for You


What Can We Help You With - Videos

Winning Your Case in Immigration Court

Green Cards through Employment

Green Card through Marriage

 

View More Videos